Valorant'ta sunucu nasıl değiştirilir?

Valorant'taki sunucu bir hesaba bağlıdır ve yaşadığınız bölgeye bağlıdır. Veriler, hesap oluşturulurken sistem tarafından otomatik olarak belirlenir. Hesap bağımsız olarak kaydedilirse, bölge neredeyse her zaman doğru belirlenir ve oyun ayarlarındaki sunucu en uygun olana ayarlanacaktır. Bir istisna, kayıt sırasında VPN'nin etkinleştirildiği ve tamamen farklı bir ülke/kıtanın seçildiği, örneğin Kuzey Amerika'dır. Bu durumda hesap başka bir bölgeye ve sunucuya bağlanacak ve bu da yüksek bir ping ile sonuçlanacaktır. Rusya'da ikamet edenler için avantaj, sesli sohbetin çalışması olacaktır.

Hesabınıza hangi sunucunun atandığını oyunun ana menüsündeki ayarlar sayfasından öğrenebilirsiniz. Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın. Ardından, "Ayrıntılar" üzerine tıklayın.

Sunucu sekmesi mevcut ayarları gösterecektir.

AB - Avrupa sunucuları

sunucu nasıl değiştirilir

Valorant kapalı beta test aşamasında bazı oyuncular anahtar kapma umuduyla yabancı yayınları izledi. Ancak oyun düştükten sonra hesaptaki bölge, yayıncının konumuna göre otomatik olarak belirlendiği için gerçekle örtüşmedi. Buna göre, oyuncu örneğin Amerika'da bulunan sunuculara atılır ve ping az önce ölçeğin dışına çıkarak 200'e ulaştı. Ardından birçok oyuncu Valorant'ta sunucuyu değiştirmeye çalıştı. Bu durumda destek servisi üzerinden değişim yapabilirsiniz.

Bir istek oluşturun, anahtarın Amerikan akışından düştüğünde Valorant'ın alındığı durumu açıklayın. Destek, bazı verileri açıklığa kavuşturacaktır. Tüm bilgileri sağlamanız, kişisel verilerin değiştirilmesini ve işlenmesini kabul etmeniz gerekir. Talebi işleme koyduktan sonra, destek ekibi verileri gerçek veriler için düzeltecek ve bununla ilgili bir e-posta gönderecektir.

Hesabınızın sunucusu doğru tanımlanmışsa ancak oyun "Yüksek ortalama ping" diyorsa, makaledeki önerilerimizi kullanmanızı öneririz: valorantta ping nasıl düşürülür.

Coğrafi konumunuzla eşleşen bir sunucuyu değiştirme girişiminde, desteğin yardımcı olması pek olası değildir. Çözüm, VPN ayarlarında önceden ayarlanmış istenen ülke ile yeni bir hesap oluşturmak olabilir. Kayıt olurken, sistem bölgeyi IP adresine göre belirleyecek ve minimum veri aktarım gecikmesiyle oynayabilecek en uygun sunucuyu atayacaktır. Bu genellikle için yapılır Rusya'da sesli sohbeti etkinleştir.

Sunucu durumu

Ne yazık ki, sunucuların çalışmasını ve kararlılığını izlemenin mümkün olacağı bir sayfa henüz geliştirilmemiştir. Ancak, oyundaki çeşitli çökmeleri, ortaya çıkan büyük sorunları resmi Twitter sayfasından takip edebilirsiniz (https://twitter.com/PlayVALORANT) veya destek sitesinde (https://support-valorant.riotgames.com/hc/ru). İkinci durumda, sayfanın üst kısmında çeşitli bildirimler gösterilir.

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Yorum ekle

Adblock
detektör