Rusya'da Valorant'ta sesli sohbet yoluyla nasıl konuşulur?

Sesli sohbet, aynı takımdaki oyuncuların hızlı ve sorunsuz bir şekilde etkileşime geçmesini sağlar. CS:GO'da sesli sohbet (sesli sohbet) oldukça gelişmiştir, bu nedenle MM oynamak yabancılarla bile çok rahattır, bilgileri sesli olarak zamanında ve doğru bir şekilde iletir.

Öncelikle Rusya vatandaşlarını ilgilendiren Valorant'ta sesli iletişimle ilgili bazı sorunlar var. Valorant sesli sohbeti nasıl etkinleştireceğimizi ve oyunda Ruslarla konuşmanın mümkün olup olmadığını anlamaya çalışacağız.

PS4 ve PS5 hesaplarını kiralama

Rusya'da neden Valorant sesli sohbeti yok?

Rusya Federasyonu'nda şu anda terörle mücadeleyi yoğunlaştırmayı amaçlayan yasalar yürürlüktedir. Rusya Federasyonu topraklarında faaliyet gösteren tüm İnternet şirketlerinin şu ya da bu şekilde, son makbuz tarihinden itibaren altı ay boyunca yazışma dosyalarını, metin bilgilerini, konuşma kayıtlarını ve mektupları saklaması gereken Yarovaya paketi ve işleme.

Şu anda Riot Games böyle bir engeli aşmayı göze alamaz. Bu, öncelikle Rusya'daki ürünlerin (oyunların) yaygınlığının çok yüksek olmamasından kaynaklanmaktadır. Elbette altyapı geliştirebilir, Rus devleti topraklarında sunucu satın alabilir ve sesli sohbeti kullanabilirsiniz.

Ancak bir Riot yetkilisine göre, yakın zamanda buna güvenmeyin. Şu anda, şirket büyük masrafları karşılayamıyor ve Rusya Federasyonu 374-FZ yasasını gerektiren verileri depolamanın mümkün olacağı bir altyapı oluşturamıyor.

CS:GO, Dota2 ve diğerleri gibi oyunlarla ilgili olarak. Konuşma sohbeti neden işe yarar? Gerçek şu ki, konuşma yoluyla iletişimin işlevi yasak değildir, ancak üstesinden gelinmesi gereken bazı zorluklar vardır ve bunlar doğrudan destekleyici şirketin yeteneğine bağlıdır. Ve Riot Games'te yukarıda da belirtildiği gibi artık böyle bir fırsat yok. Bu nedenle, gelecekte Riot ürünlerinin daha popüler hale geleceğini ve altyapıyı güçlendirmek için ek fonların ortaya çıkacağını ancak umabilir ve bekleyebiliriz. Geliştirme dahil, Rusya Federasyonu topraklarındaki oyun koşullarını iyileştirmek için önemlidir (oyun içindeki pingin azaltılması anlamına gelir).

Engeli aşmanın ve Rusya Federasyonu'nda sohbeti mümkün kılmanın olası bir faktörü, mevzuatta bir değişiklik olabilir - teröre karşı normların zayıflatılması. Ancak, yasalar çok yavaş bir mesele olduğu için, en azından sorunun hızlı bir şekilde çözülmesine güvenmeye değmez. Ve genel bir kural olarak, bu tür şeyler söz konusu olduğunda yasalar gevşek olmaktan çok daha katı olma eğilimindedir.

Anahtarlama seçenekleri

Bölge değişikliği

Sesli sohbeti çalıştırmanın en kolay yolu, Riot hesabınızın bölgesini değiştirmeyi denemektir. Bölgeyi değiştirme talebiyle destek servisine yazın. Bu seçenek herhangi bir sonuç vermeyebilir, çünkü çok fazla destek talebi vardır ve bir cevap bekleyemezsiniz. Hesabınızdaki bölge gerçek coğrafi konumunuzla eşleşiyorsa, büyük ihtimalle reddedilirsiniz. Süreç devam ederse, destek ekibi ikamet yerinizi ve hesap kaydınızı, geçerli IP adresinizi, oyunun hangi ülkelerden başlatıldığını, kişisel verilerinizi ve daha fazlasını netleştirebilir. Doğal olarak, IP adresi ve ülke farklı olmalıdır - VPN kullanın ve hesabınıza yalnızca onun altında giriş yapın.

Bazıları bir VPN'i etkinleştirmenizi ve Valorant oynamanızı tavsiye ediyor. Ancak bundan sonra destek yoluyla ülke değişikliği talebinde bulunmaya çalışın.

Valorant, bir Amerikan yayını izlerken kapalı beta testi aşamasında size düşerse, yöntemin işe yaraması garanti edilir. Ardından bölge otomatik olarak gerçek konuma karşılık gelmeyen ABD'ye (Amerika Birleşik Devletleri) ayarlanır. ABD'den ayrılabilirsiniz ama sonra ping 200'e ulaşır ve bu kadar gecikmeyle oynamak imkansızdır.

Destek, kesinlikle her 90 günde bir defadan fazla başka bir bölge ayarlayabileceğinizi yazacaktır.

VPN aracılığıyla yeni bir hesap oluşturun

Windscribe gibi bir VPN indirin. Programı açın ve Rusya dışında bir ülke seçin. Riot sunucuları Avrupa'da bulunduğundan, Avrupa bölgesini seçmeniz önerilir. Ardından oyun seçerken Avrupa sunucularına atılacaksınız ve ping minimum seviyede olacaktır.

Ardından, yeni bir Riot hesabı kaydetmeniz gerekiyor. Bu bağlantıyı takip et https://playvalorant.com/ru-ru/ önceden etkinleştirilmiş VPN ile. Standart kayıt prosedürünü uygulayın, e-postadaki bağlantıyı kullanarak bir hesap oluşturmayı onaylayın.

Hesabın, VPN yazılımında ayarlanan ayarlarla eşleşen bir bölgeye sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Yani, herkese ihtiyaç var ama Rusya'ya değil. Bu durumda Valorant'ta konuşabilirsiniz. Ardından oyuna VPN olmadan girebilirsiniz.

hesap satın almak

Halihazırda çalışan sohbete sahip temiz Valorant hesapları satan bir site bulun. Zaten açık olduğu gibi, Rusya'da kayıtlı olmayan herhangi bir hesap iş görecektir. Oyunda minimum gecikme olması için bir Avrupa hesabı satın almak en iyisidir.

Web sitesinde bir hesap satın alabilirsiniz. https://funpay.ru/. Kaydolun, sitede "Valorant" için arama yapın ve "Hesaplar"ı seçin.

Farklı satıcılardan geniş bir hesap listesi görünecektir. Hesapları hemen "AB" ile görüntüleyebilir ve uygun olanı seçebilirsiniz. Sese erişebilmek için hesabın adını veya açıklamasını kontrol ettiğinizden emin olun.

Hesaplar temiz veya zaten yükseltilmiş olabilir. Fiyat da bu faktörlere bağlıdır. Sadece 30-50 ruble için normal bir temiz hesap satın alabilirsiniz.

Son iki yöntemin tek dezavantajı, eski hesabınız zaten reyting maçları için uygunsa ve puanları varsa, reytingi tekrar yükseltme ihtiyacıdır. Ancak gerekirse, sitede herhangi bir kısıtlama olmaksızın hazır bir hesap seçebilirsiniz.

Sesli Sohbeti Ayarlama

Bir konuşma sırasında sesinizin kaliteli bir şekilde duyulması ve yayının dikkatinizi dağıtmaması için sohbeti kendinize göre özelleştirmeniz gerekir. "Ses" bölümünde, "Sesli Sohbet" alt bölümündeki Valorant ayarlarına gidin.

Arayüzde birçok ayar olacaktır. Konuşmak için istediğiniz mikrofonu seçebilir, tuşu ayarlayabilir, basıldığında yayın açılacaktır. Veya ses mikrofona beslendiğinde sesi otomatik olarak tetiklemeyi seçin.

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Yorum ekle

Adblock
detektör