Valorant'ta yüksek ping nasıl düşürülür?

Valorant'ta yüksek ping birkaç nedenden dolayı olabilir.

  1. İnternet problemleri. Diğer oyunlarda ping yüksekse Valorant'ta da durum benzer olacaktır. Bu durumda, ping'i düşürmek için sağlayıcıyı değiştirmeniz gerekir. İlk olarak, sağlayıcının yardım hattını arayabilir, olası sorunları sorabilir ve gecikmeleri azaltabilirsiniz. İnternet hızının, tarifenin beyan edilen özelliklerine uygun olduğunu web sitesi aracılığıyla bağımsız olarak doğrulayabilirsiniz. https://www.speedtest.net/ru. Bağlantıyı takip edin, "Başlat" düğmesine tıklayın. Hizmet, İnternet parametrelerini teşhis etmeye başlayacaktır. Belirli bir süre boyunca indirme ve yükleme hızı belirlenecek ve ping de gösterilecektir.
  2. Oyuna bağlanırken fırlattığı sunucuların çok fazla uzak olması.
  3. İnternet kanalı yükü. Şu anda trafiği tüketen herhangi bir programın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Dosyaların internetten indirilip indirilmediği, örneğin torrent ve diğerleri.
  4. Daha iyi paket aktarımı için, bilgisayarınıza Wi-Fi yerine kablolu bir internet bağlantısı kullanın.
  5. Valorant, diğer tüm oyunlar gibi, normal bir FPS seviyesi sağlamak için kendi sistem gereksinimlerine sahiptir. Ancak çok az kişi, bilgisayarın gücünün ağ üzerinden paket alma ve gönderme kalitesini de etkilediğini bilir.

İnternet bağlantısı veya ping ile ilgili bir sorun olduğunda, oyunda sağ üst köşede bildirimler görünecektir. Örneğin, "Yüksek ortalama ping" ve "Ağ sorunu".

pinginiz nedir?
30 için
2.09%
30+
7.17%
60+
27.72%
100+
34.34%
150+
28.68%
oylandı: 23970

Ping'i düşürmek için ülkeyi değiştirin

Valorant, yabancı oyuncuların akışlarını izlerken alındıysa, oyun sırasıyla gerçek konumunuza uymayan farklı bir bölge ile düşer, ping 200'e kadar çıkabilir.

Oyun ayarlarına gidin. Ana menüdeki ayarlar simgesine (dişli) tıklayın. Ardından, "Ayrıntılar" bölümüne gidin.

"Sunucu" menüsü, hesabınız için tanımlanan sunucu ve bölge hakkında bilgi içerecektir.

Bölge yanlışsa, ki bu büyük olasılıkla Valorant CBT aşamasında yabancı akışlardan ayrıldığında, onu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Böyle bir adım, ping'i düzeltmeye ve az çok kabul edilebilir gecikmelerle oynamaya yardımcı olacaktır.

için Valorant'ta bölge değişikliği Riot Games desteğine yaz. Ülkenin yanlış tanımlandığını belirtin ve verilerin düzeltilmesini isteyin. Yanıt olarak, gerçek coğrafi konumunuz, geçerli IP adresiniz, tam adınız ve verileri değiştirmek için sözleşmeleri kabul etmeniz gibi yanıtlamanız gereken bir dizi soru alacaksınız.

Bundan sonra, destek talebinizi işleme koymaya başlayacak ve başarılı bir prosedürden sonra bir e-posta gönderecektir.

Ancak "Rusya / RUS" ülkesi size ayarlanmışsa sesli sohbetin kaybolacağını unutmayın. Bu neden olur, hakkındaki makaleyi okuyun Valorant'ta sesli sohbet.

Ping Haritası

Geliştiriciler, oyuncuların belirli BDT ülkelerindeki ortalama ping'in ne olduğunu anlamaları için bir harita sağladı. Büyütmek için resme tıklayın.

Yararlı video

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Yorum ekle

Adblock
detektör