Rahat bir oyun için Valorant sistem gereksinimleri

Sorunsuz ve rahat bir oyun için bilgisayarın bir takım gereksinimleri karşılaması gerekir. PC özellikleri ne kadar yüksek olursa, oyunun performansı o kadar iyi olur, o kadar fazla FPS (kare/sn) olur.

Geliştiriciler, oyunun hatasız veya minimum şikayetle olabildiğince kararlı bir şekilde çalıştığı Windows 10'a Valorant'ı kurmanızı tavsiye ediyor. Valorant, Windows 7, 8 işletim sistemlerinin eski sürümlerinde de çalışıyor, sadece daha birçok sorun var.

Yalnızca 64 bit Windows gerekli bir gereksinimdir.

Video kartının, işlemcinin üreticisi ve modeli ne olursa olsun, bir bilgisayarla ilgili genel gereksinimler şunları içerir:

  • RAM miktarı (RAM veya RAM) - 4 GB;
  • video belleği (VRAM) - 1 GB veya daha fazla.

Valorant'ın minimum sistem gereksinimleri 30'luk bir performans sağlar, önerilen ayarlar 60'tır ve maksimum, saniyede 144 veya daha fazla karedir.

Açıklanan FPS değerlerini sağlamak için resmi web sitesindeki geliştiriciler, aşağıdaki tabloda verilen sistem gereksinimlerini sağlamıştır.

 dak. (30 FPS)Ort. (60 FPS)Maks. (144+ FPS)
işlemciIntel Core Duo 2 E8400Intel i3-4150
Intel Core i5-4460 3,2 GHz
GPUIntel HD 4000GeForce GT 730GTX1050T

Değerlerin ortalaması alınır ve FPS yalnızca donanım parametrelerine değil, aynı zamanda diğer faktörlere, örneğin Windows sürümüne ve en son donanım sürücüsü güncellemelerinin kullanılabilirliğine bağlı olduğundan, herkes için bu tür göstergeleri garanti etmek imkansızdır. .

Uygulamada gereksinimler düşürülebilir ve oyundaki göstergeler daha az olacaktır. Bu nedenle, bir bilgisayarın ne tür bir performansı sıkıştıracağını ancak ampirik (deneysel) yolla anlamak mümkündür. Özellikle bilgisayar başka şirketlerden bileşenler içeriyorsa. Örneğin işlemci Intel değil AMD.

Zayıf bir bilgisayarınız varsa yazılım ile bir takım işlemler yapabilir, oyun içerisinde grafik ayarlarını düzenleyebilir, bu sayede FPS artışı sağlayabilirsiniz.

Zamanla, oyunun güncellemeleri ve geliştirilmesiyle gereksinimler değişebilir. Yeni lokasyonlar, karakterler, Valorant optimizasyon çalışmaları eklendikçe, geliştiriciler muhtemelen shooter oyununu oyuncular için daha erişilebilir kılmak için oyuna "girişi alçaltmaya" çalışacaklar. Asgari gereksinimleri azaltmanın mümkün olup olmayacağı büyük bir sorudur. Bilgisayar oyunlarındaki herhangi bir gelişme, doğrudan bilgisayarın gücüne bağlı olan grafiklerde ve diğer bileşenlerde bir gelişme gerektirir.

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Yorum ekle

Adblock
detektör