Valorant'ta ekran çözünürlüğü nasıl değiştirilir?

Zayıf bir bilgisayarla, FPS'yi belirli bir oranda artırmak için kullanıcılar bazen oyunlarda ekran çözünürlüğünü değiştirir. Görüntü kalitesi düşse de, çözünürlükteki azalma miktarına bağlı olarak GPU performansı ve saniye başına kare hızı önemli ölçüde artabilir. Bazı oyuncular, belirli ayarlarda oynama alışkanlığı nedeniyle güçlü donanımlarda bile TPI'yi değiştirir.

Talimat

Valorant'ta çözünürlüğü oyun içindeki arayüz ayarlarından değiştirebilirsiniz. Ayarlara girmek için ekranın sağ üst köşesindeki dişli simgesine tıklayın.

Ardından, "Ayarlar" düğmesine tıklayın.

"Video" sekmesindeki "Genel" alt bölümünde aşağıdakiler gibi monitör ayarları ve görüntüleme seçenekleri olacaktır:

  • çözünürlük - yalnızca rahatça oynayabileceğiniz inç başına nokta sayısını seçmekle kalmaz, aynı zamanda ekran en boy oranını da ayarlayabilirsiniz (4'e 3, 16'ya 9 ve diğerleri);
  • görüntüleme modu - tam ekran modunda oynayın, aksi takdirde oyun bir pencerede açılır. Geliştiriciler, işletim sisteminin arayüzünü korumak için ek olarak bilgisayar kaynakları kullanılacağından, pencere görüntüsünün ayarlanmasını önermezler.

Ekranı 4'e 3 yapmak için, seçiminizi yaparken çözünürlüğün yanındaki sayıları kılavuz olarak kullanın.

Önemli! CS:GO'da çalıştığı için modeller esnemez. Daha derin bir ortama başvurmanız gerekecek. Bilgiler yazının son paragrafında daha detaylı yazılmış, ayrıca mükemmel bir video var.

Ayarlarda bulunan iki en boy oranı modundan daha bahsetmeye değer. «mektup kutusu" – siyah çubuklu ekran. Belirli çözünürlüklerde, görüntü alttan ve sağdan siyah çizgilerle kırpılacaktır. Bu durumda modu aktif ederek Valorant'ı tam ekran yapabilirsiniz. "Dolgu".

Valorant'ta çözünürlük neden değişmiyor?

Bir çözünürlük seçtikten sonra "Uygula" düğmesine tıkladığınızdan emin olun, aksi takdirde değişiklikler geçerli olmayacaktır. Ardından, değişiklikleri onaylayın.

İzin uzatılmaz

Görüntü formatını değiştirdiğinizde ekran tamamen esnetilmiyor, sadece Valorant içindeki arayüzün ölçeği değişiyor. Oyuncu modelleri, botlar, silahlar - seçilen çözünürlükten bağımsız olarak her şey aynı ölçekte kalacaktır.

İsteğe bağlı Özel Çözünürlük Yardımcı Programını kullanarak ekranı genişletebilirsiniz. Programda, bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra hem Windows arayüzünde hem de Valorant'ın içinde olacak olan ana çözünürlüğü ayarlamanız gerekir.

Programı tam olarak nasıl yapılandıracağınızı ve genişletilmiş çözünürlüğü nasıl ayarlayacağınızı anlamak için aşağıdaki videoyu mutlaka izleyin. Tamamını izlemenizi öneririz ancak sadece talimata ihtiyacınız varsa tam olarak 8. dakikadan itibaren izlemeye başlayabilirsiniz.

Resmi web sitesinde desteklenen çözünürlüklere aşina olmanızı öneririz. https://support-valorant.riotgames.com/hc/ru/articles/360049670134-Поддерживаемые-разрешения-в-Valorant.

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Yorum ekle

Adblock
detektör