Valorant'taki Rütbeler

Valorant, Counter-Strike: Global Offensive'in ana rakibi olan beğenilen bir çok oyunculu video oyunudur. Çoğu benzer üründe olduğu gibi Valorant'ta da bir sıralama sistemi veya diğer adıyla bir sıralama sistemi vardır. Bu, oyuncunun seviyesini belirtmek ve becerilerini belirlemek, yani ne kadar iyi oynadığınızı anlamak için gereklidir. Makalede bahsedeceğimiz toplam 9 rütbe var.

Valorant'ta rütbe nasıl alınır?

Oynamaya başlarken, derecelendirme modunun hemen açılmayacağını anlamalısınız. Başlamak ve genel mekaniği anlamak için en az 20 normal oyun oynamanız gerekecek. Bu, derecelendirmeyi açmanıza izin verecek, ancak sıralamayı yükseltmenize izin vermeyecek çünkü bu, beş kalibrasyon maçı oynamanızı gerektirecek ve ardından yetenek seviyenize göre size otomatik olarak bir sıralama atanacaktır. Rütbe belirlenirken sadece kazanma veya kaybetme değil, aynı zamanda oyuncunun oyun sırasında ne kadar etkili davrandığı da dikkate alınır.

Kişisel dereceli oyun puanınızı yükselttikçe, derecenizi de aynı şekilde kademeli olarak yükseltirsiniz. Ve ancak bundan sonra, rakiplerin neredeyse sizinle aynı seviyede olacağı (sizinkinden iki sıra içinde) maçlar sizin için uygun hale gelecek. Bu uygundur, çünkü deneyim eksikliği nedeniyle yenme şansı bulamayacak çok güçlü bir oyuncuya kesinlikle rastlamayacaksınız.

Oyunda rütbeler nelerdir?

2023'teki herhangi bir takım video oyunu hayranı, Valorant oyununun varlığından haberdardır, ancak yeni gelenler hala başlık sistemi konusunda yetersiz bilgi sahibidir. Başlangıçta oyunun 8 rütbesi (başlığı) vardı, ancak beşinci bölümün başlamasından sonra bir tane daha eklendi. Şimdi dokuz seviye var, ancak her biri (sonuncusu hariç) üç alt seviye daha içeriyor. Oyunda oyuncuların dağıtıldığı toplam 25 rütbe vardır.

Şimdi efsanevi nişancı Valorant'taki tüm rütbeleri sırayla sıralamanın zamanı geldi:

  1. Ütü - genellikle oyunda hala çok az bilgi sahibi olan yeni başlayanlar tarafından alınan başlangıç ​​​​seviyesi.
  2. Bronz - seviye de zayıf kabul edilir, ancak bu oyuncular az çok oyuna odaklıdır.
  3. Gümüş - burada oyuncular oyunun mekaniğini anlamaya başlıyor, hedefi vurabiliyor ve becerilerini kullanabiliyorlar.
  4. Altın (Altın) - bu seviyedeki oyuncular, ajanlarının yeteneklerini zaten iyi anlıyor ve rakiplerinin karakterlerinin hangi özelliklere sahip olduğunu anlıyor.
  5. platin (Platin) - bu seviyedeki kullanıcılar görece iyi oynuyorlar, haritalara hakimler, ajanı mükemmel yönetiyorlar ama bazen kusurları oluyor.
  6. Elmas (Elmas) - bu tür oyuncular oldukça iyi bir beceri düzeyine sahiptir, ajanlarının tüm avantajlarını ustaca kullanır, düzgün ateş eder ve hatta bazen farklı harika çipler kullanır.
  7. altın çağ (Yükselen - bu unvanı alan kullanıcılar deneyimli oyunculardır. Hızlılar ve oyunun prensiplerini çok iyi anlıyorlar.
  8. Ölümsüz - en yüksek unvanlardan biri. Bu tür oyuncular silahlarda akıcıdır ve çeşitli numaraların nasıl uygulanacağını bilir. Becerikli ve akıllıdırlar.
  9. Işıltılı - bu unvan, en iyinin en iyisine, gerçek profesyonellere verilir. Genellikle esporcular bu ve bir önceki seviyede oynarlar. Sadece kendi bölgesindeki en iyi 500 oyuncu içinde yer alanlar bu rütbeyi alabilirler ancak buna ek olarak yüksek dereceli bir oyun derecesine (RGR) sahip olmanız gerekir.

Birçoğu hala Valorant oyununda bir başlık anahtarlığının nasıl alınacağı sorusuyla ilgileniyor? Yani bölüm sonunda en iyi rol sıralaması için veriliyor, ardından orijinal bir dekorasyon olarak üzerine silahınızı asabilirsiniz.

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Adblock
detektör