Valorant başlamıyor, çöküyor - tüm teknik ve oyun sorunlarının çözümü.

Valorant hatalı mı yoksa başlamayacak mı? Bir çözüm var! Sürekli gecikmeler ve donmalar sorun değil! Valorant modunu yükledikten sonra hata vermeye mi başladı yoksa NPC'ler görevin tamamlanmasına yanıt vermiyor mu? Ve bu sorunun bir cevabı var! Bu sayfada, oyunla ilgili bilinen tüm sorunlara çözüm bulabilir ve bunları tartışabilirsiniz. web sitesi.

İşte en yaygın hataların cevapları. Sorununuzu çözmek için uygun bir şey bulamadıysanız, şu adrese gitmenizi öneririz: web sitesi, Valorant'ta karşılaşılan herhangi bir hatayı daha ayrıntılı olarak tanıyabileceğiniz yer.

Oyun herhangi bir hata vermeden masaüstüne çöküyor.
C: Büyük olasılıkla sorun bozuk oyun dosyalarındadır. Böyle bir durumda, tüm kayıtları kopyaladıktan sonra oyunu yeniden kurmanız önerilir. Oyun resmi mağazadan indirildiyse, ilerlemenin güvenliği konusunda endişelenemezsiniz.

Valorant konsolda çalışmıyor.
A: Yazılımı en son sürüme güncelleyin ve ayrıca İnternet bağlantısının kararlılığını kontrol edin. Konsol üretici yazılımının ve oyunun kendisinin tam güncellemesi sorunu çözmediyse, oyunu diskten sildikten sonra yeniden indirmeniz gerekir.

Hata 0xc000007b.

C: İki çözüm var.
İlki, oyunun tamamen yeniden yüklenmesidir. Bazı durumlarda, bu sorunu çözer.
İkincisi iki aşamadan oluşur:

  1. DirectX, Microsoft Visual C ++ ve Microsoft .NET Framework bileşenlerinin yeniden kurulumunu tamamlayın (yükleyici ilk çalıştırmada dosyaları silme seçeneği sunuyorsa, bunu yaparız ve ardından temiz bir kurulum için yeniden çalıştırırız).
  2. Yardımcı olmazsa, oyun kısayolunu Dependency Walker uygulaması (veya eşdeğeri) ile kontrol etmeniz gerekecektir. Uygulama sonucunda oyunun çalışması için gerekli tüm dosyaların bir listesine sahip olacaksınız. 

Hata 0xc0000142.

C: Çoğu zaman bu hata, oyunun dosyalarını depolama yollarından birinde Kiril (Rus harfleri) bulunmasından kaynaklanır. Bu, bir kullanıcı adı veya oyunun bulunduğu klasörün kendisi olabilir. Çözüm, oyunu adı İngilizce harflerle yazılmış başka bir klasöre yüklemek veya kullanıcı adını değiştirmektir.

Hata 0xc0000906.

C: Bu hata, bir veya daha fazla oyun dosyasının antivirüs veya Windows Defender tarafından engellenmesiyle ilgilidir. Düzeltmek için tüm oyun klasörünü istisnalara eklemeniz gerekir. Her antivirüs için bu prosedür bireyseldir ve yardım sistemine başvurmalısınız. Bunu kendi sorumluluğunuzda yaptığınızı belirtmekte fayda var. Hepimiz yeniden paketlemeleri severiz, ancak bu hata size sık sık eziyet ediyorsa, oyun satın almayı düşünmelisiniz. Bulunabilecek indirimlerde bile web sitemizdeki haberler.

Yok msvcp 140.dll/msvcp 120.dll/msvcp 110.dll/msvcp 100.dll

A: Hata, bilgisayarda msvcp 140.dll (ve benzerlerini) içeren Microsoft Visual C++ paketinin doğru sürümüne sahip değilse oluşur. Çözüm, paketin gerekli sürümünü yüklemektir.

Yeni paketi indirip yükledikten sonra hata ortadan kalkmalıdır. Eksik msvcp 140.dll (120, 110, 100) ile ilgili mesaj devam ederse aşağıdakileri yapın:

  • Windows + R'ye tıklayın; 
  • komutu girin “regsvr2 msvcp140.dll” (tırnak işareti olmadan);
  • "Tamam" ı tıklayın;
  • Bilgisayarını yeniden başlat.

Hata 0xc0000009a/0xc0000009b/0xc0000009f ve diğerleri
C: 0xc0000009 dizini ile başlayan tüm hatalar (örneğin, "a" yerine herhangi bir harf veya sayının girebileceği 0xc0000009a) aynı aileye atfedilebilir. Bu tür hatalar, RAM veya disk belleği dosyasıyla ilgili sorunların sonucudur.

Aşağıdaki adımlara başlamadan önce, bazı arka plan işlemlerini ve üçüncü taraf programları devre dışı bırakmanızı ve ardından Valorant'ı tekrar çalıştırmayı denemenizi kesinlikle öneririz.
Takas dosyası boyutunu artırın:

  • Bilgisayar simgesine sağ tıklayın ve ardından: "Gelişmiş sistem ayarları" - "Gelişmiş" - "Performans" - "Gelişmiş" - "Sanal bellek" - "Değiştir".
  • Bir disk seçiyoruz, aynı boyutu ayarlıyoruz.
  • Yeniden başlatıyoruz.


Disk belleği dosyasının boyutu 1024'ün katı olmalıdır. Boyut, seçilen yerel sürücüdeki boş alana bağlıdır. RAM miktarına eşit olarak ayarlamanızı öneririz.
0xc0000009a hatası devam ederse, RAM'inizi kontrol etmeniz gerekir. Bunun için MemTest86, Acronis, Everest gibi programların fonksiyonlarını kullanmanız gerekiyor.

Oyun yavaşlıyor ve takılıyor

Büyük olasılıkla bu sorun, doğası gereği donanımdır. Oyunun sistem gereksinimlerini kontrol edin ve doğru grafik kalitesi ayarlarını yapın. Oyun optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin web sitemizde okuyun. İstisnai durumlar aşağıda tartışılmaktadır.

Oyunda frenler vardı.
C: Bilgisayarınızda virüs olup olmadığını kontrol edin, görev yöneticisinde gereksiz arka plan işlemlerini ve kullanılmayan programları devre dışı bırakın. Ayrıca, Hard Drive Inspector gibi özel programları kullanarak sabit sürücünün durumunu kontrol etmeye değer. İşlemcinin ve video kartının sıcaklığını kontrol edin - bilgisayarınızın servise gitme zamanı gelmiş olabilir.

Oyunda uzun yükleme süreleri.
C: Sabit sürücünüzün durumunu kontrol edin. Gereksiz modların kaldırılması önerilir - indirme süresini büyük ölçüde etkileyebilirler. Antivirüs ayarlarını kontrol edin ve "oyun modu" veya eşdeğeri olarak ayarladığınızdan emin olun.

Değerli gecikmeler.
C: Valorant'ta periyodik frenlerin (donmalar veya gecikmeler) nedenleri arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Discord ve Skype gibi programlara özellikle dikkat edilmelidir. Diğer oyunlarda gecikmeler varsa, sabit sürücünün durumunu kontrol etmenizi öneririz - büyük olasılıkla değiştirme zamanı gelmiştir.

Modlarla ilgili sorunlar

Çoğu değişiklik, ek programların çalışmasını gerektirir veya diğer modların "üstüne" yüklenir. Kurulum talimatlarını dikkatlice okuyun ve tüm adımları aynen uygulayın.


Herhangi bir değişiklik başlatmadan önce, geliştiricilerin resmi web sitelerinden Microsoft Visual C ++ ve Microsoft .NET Framework ve Java Runtime Environment'ın indirilmesi zorunludur. Bu platformların her ikisi de, bir dereceye kadar, özellikle karmaşık olanlar olmak üzere, değişiklikler oluşturmak ve başlatmak için kullanılır.

İndirme/güncelleme hataları

İnternet bağlantınızın kararlılığını ve indirme hızını kontrol edin. Ping çok yüksek veya bant genişliği çok düşükse güncelleme hata verebilir.

Valorant mağazası veya başlatıcı güncellemeleri tamamlamaz veya hata verirse, programın kendisini yeniden yükleyin. Bu durumda, indirdiğiniz tüm oyunlar kaydedilecektir.

Bir oyun veri bütünlüğü kontrolü çalıştırın.

Oyunun kurulu olduğu diskte ve işletim sistemine sahip diskte boş alan olup olmadığını kontrol edin. Her iki durumda da, oyunun şu anda kapladığından daha az boş alan olmamalıdır. İdeal olarak, her zaman yaklaşık 100 GB'lık bir marja sahip olun.

Virüsten koruma ve Windows Defender ayarlarınızı ve güvenlik duvarı izinlerinizi kontrol edin. Bir dizi uygulama için İnternet bağlantısını sınırlamaları oldukça olasıdır. Bu sorun, mağazayı veya başlatıcıyı tamamen yeniden yükleyerek de çözülebilir. çoğu, yükleme işlemi sırasında sizden İnternet erişimi sağlamanızı isteyecektir.

Giriş hataları

İnternet bağlantınızı kontrol edin ve en son güncellemelere sahip olduğunuzdan emin olun. Virüsten koruma programınızın ayarlarını kontrol edin - şu anda bir dizi uygulama için İnternet erişimini kısıtlaması oldukça olasıdır. Belki de oyun büyük bir güncellemeye hazırlanıyordur? Yoksa hata sadece sende mi?

Oyuna girmeye çalışırken siyah ekran ve kilitlenme.
C: Bir VPN kullanıyorsanız, sorunun ondan kaynaklanma olasılığı daha yüksektir. Ayarlarını değiştirmeyi deneyin veya geçici olarak devre dışı bırakın. Oyunun kendisinde bölgenin değiştirilmesi önerilir (böyle bir seçenek sağlanmışsa). Bir süre sonra normal ayarlara dönebilirsiniz.

"Geçersiz oturum" ve benzeri.
A: Başlatıcıyı yeniden başlatın ve sunuculara yeniden bağlanmasını bekleyin. Bu işe yaramazsa, bilgisayarı ve yönlendiriciyi yeniden başlatmanız gerekecektir. 

Valorant sunucuya bağlanmıyor.
C: Büyük olasılıkla, oyun sunucusu aşırı yüklenmiştir veya şu anda belirli bir lobi mevcut değildir. Kullanılabilir sunucuların listesini yenilemeyi veya oyunu yeniden başlatmayı deneyin.

PS Hesabınızın veya ip adresinizin oyunda kuralları ihlal ettiği için yasaklanmadığından ve bilgisayarınızda hileler ve diğer yasaklı programların kurulu olmadığından emin olun.

arkadaşlarla paylaşmak
ValorantGO.ru
Adblock
detektör